09.09.2019, 13:32

Valon Berisha, heroi i kombëtares së Kosovës

Presitgjozja italiane Il Messaggero i ka kushtuar një shkrim, lojtarit të Lazios dhe kombëtares së Kosovës, Valon Berishës.

Ata e kanë cilësuar Berishën si një hero i Kosovës së vogël, duke theksuar se me hyrjen e tij në lojë, loja e Kosovës ndryshoi për të mirë.

“Pas një viti me probleme fizike, tanimë është koha e Berishës. Një protagonist absolut. Ndoshta, as ai nuk e priste një kthim kaq të rëndësishëm dhe inkurajues. Një përgjigje e mirë nga Valoni” shkruhet ndër tjerash në këtë shkrim.

LEXO EDHE:  ​Kombëtarja e Kosovës në Taekwondo kthehet me 9 medalje nga Kampionati Ballkanik
© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.