U largua nga FC Ballkani, kjo është skuadra e re e Armin Bosnjak

04.02.2021

Gjatë afatit kalimtar të janarit, Armin Bosnjak u la i lirë nga klubi futbollistik nga Suhareka, Ballkani. Por siç duket Bosnjak nuk ka humbur pothuajse aspak kohë. Ai nuk ka vonuar shumë dhe e ka gjetuar skaudrën e tij. Kështu futbollisti malazez pasi u la i lirë nga klubi suharekas, u transferua në kampionatin singaporian […]

U largua nga FC Ballkani, kjo është skuadra e re e Armin Bosnjak Foto: Ilustrim

Gjatë afatit kalimtar të janarit, Armin Bosnjak u la i lirë nga klubi futbollistik nga Suhareka, Ballkani.

Por siç duket Bosnjak nuk ka humbur pothuajse aspak kohë.

Ai nuk ka vonuar shumë dhe e ka gjetuar skaudrën e tij. Kështu futbollisti malazez pasi u la i lirë nga klubi suharekas, u transferua në kampionatin singaporian të futbollit.

Bosnjak do të luaj për skuadrën e Tampines Rovers.

Kujtojmë se Armin Bosnjak erdhi si zëvendësim për Blendi Baftiun në FC Ballkani, por ajo marrëveshjeje dështoi, kështu duke bërë që malazezi të mos gjejë hapsirë në Superligën e Kosovës.