Tuchel optimist: Chelsea mund të arrij nivelin e Manchester City

Tuchel optimist: Chelsea mund të arrij nivelin e Manchester City
Çlirim Gashi

04.03.2021 / Sport

Menaxheri i Chelsea, Thomas Tuchel, beson se skuadra e tij do të jetë në luftë për titullin e Premierligës sezonin e ardhshëm.

Këtë sezon, Blutë e Londrës po luftojnë për të siguruar një vend në Ligën e Kampionëve, derisa Manchester City ka 14 pikë më shumë se vendi i dytë.

Chelsea ka mbetur mbrapa në luftën për titull vitet e fundit dhe po kërkon rikthimin në maja, tani me Tuchelin si menaxher.

Sonte me fillim nga ora 21:15, do të luhet super sfida mes Liverpoolit dhe Chelseas.

Ky takim pritet të jetë shumë interesant pasi mund të vendosë skuadrën e cila kualifikohet në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm.

LAMI Palace – Bëhuni pjesë e ambientit mbretëror duke shijuar çdo detaj!

LAMI Palace një vend i veçantë i ndërtuar dhe dizajnuar me një shije të rrallë dhe unike ofron momente të...

Lexo më shumë

Të fundit