Bizneset Vende Pune Ofertat

Tri arsyet pse Real Madridi po largohet nga transferimi i Kylian Mbappe

Tri arsyet pse Real Madridi po largohet nga transferimi i Kylian Mbappe

09.11.2023 Sport

Të martën doli një raport se Real Madrid do t’i jepte fund interesimit të tyre për sulmuesin e Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe, për të cilin ata kanë bërë tre oferta në të kaluarën, secila e refuzuar.

Los Blancos u përpoqën të nënshkruanin me Mbappe në moshën vetëm 16-vjeçare, ndërsa ai po kalonte në Monaco, përpara se të vinin përsëri për të si 18-vjeçar, por PSG-ja u ‘ua vodhi’ nga duart.

Dy vera më parë ata u rikthyen për të, me Mbappen të lirë për t’u larguar nga Parc des Princes, por sërish parisienët ia dolën më mirë.

Sipas mediumit La SER, kjo është një nga arsyet që Real Madrid thuhet se ka vendosur t’i japë fund interesimit të tyre.

E dyta është se Mbappe do të shpërthejë strukturën e pagave në Santiago Bernabeu. Mbappe do të fitonte të paktën 20 milionë euro, me gjasë shumë më tepër, ndërsa nënshkrimi i tyre në verë sjell vetëm 9 milionë euro në vit dhe fituesit më të mëdhenj janë më afër shkallës 10-15 milionë euro.

Së treti, në moshën 26-vjeçare, Mbappe nuk i përshtatet politikës së transferimeve të Los Blancos për të hedhur para vetëm për yjet e rinj.

Ky raport është mohuar nga Fabrizio Romano, ndër të tjera, dhe duket shumë e pamundur që ata t’i japin fund interesit të tyre për Mbappe tani.

Ndërsa Mbappe nuk është më i ri, ai ka ende pjesën më të mirë të një dekade, duke përfshirë kulmin e tij, për të ardhur në krye të lojës.

Paratë janë të rëndësishme, por Real Madridi do t’i rikthejë shumë nga marketingu dhe suksesi në gara, shansi për të nënshkruar me një nga sulmuesit më të mirë, nëse jo më të mirët, në lojë falas, rrallë vjen.

Sigurimi Internacional

Ofertë speciale
Real Madridi ruan primatin në listën e klubeve më të vlefshme në botë – por ku qëndrojnë gjigantët e tjerë

Real Madridi ruan primatin në listën e klubeve më të vlefshme në botë – por ku qëndrojnë gjigantët e tjerë

Real Madrid ka ruajtur pozicionin si klubi më i vlefshëm në botë për vitin 2023, sipas Forbes.

Los Blancos janë në majë të listës me një vlerësim prej 6.07 miliardë dollarësh.

Madrilenët gjithashtu kanë regjistruar një të ardhur vjetore prej 807 milionë dollarësh.

Ndërkohë, Barcelona ka rënë një pozicion, nga e dyta në të tretën në renditjen botërore të klubeve më të vlefshme, me një vlerësim prej 5.51 miliardë dollarësh dhe të ardhura prej 721 milionë dollarësh në vit.

Renditja dëshmon se Real Madridi është klubi më i mirë i menaxhuar në botë sot me të ardhura vjetore të mahnitshme.

Më poshtë mund të shikoni listën me 10 klubet më të vlefshme në botë, sipas revistës prestigjioze. 

Mbappe futet në listën e golashenuesve më të mirë të botës

Mbappe futet në listën e golashenuesve më të mirë të botës

Kylian Mbape është futur në listën e golashenuesve më të mirë të botës.

Ylli i PSG-së me tre golat e shënuar mbrëm ndaj Gjibraltarit, ka shkuar në gjithësejt 300 gola në karrierë, shkruan.

Mbappe ka 27 gola me Monacon, 227 me PSG-në dhe 46 të tjerë me kombëtaren franceze.

24-vjeçari pas ndeshjes tha se do të vahzdoj të përmirësohet dhe të shënoj edhe më shumë, pasi 300 gola për të janë qesharake, kur dihet se ka lojtarë që kanë shënuar 800 ose 850 gola në karrierën e tyre.

“Është vetëm pjesë e procesit, ka disa lojtarë që kanë shënuar 800 ose 850 gola në karrierën e tyre. 300 është thjesht qesharake!. Më duhet të vazhdoj dhe të përmirësohem si për klubin ashtu edhe për ekipin kombëtar.”, tha Mbappe për TF1.

Rrugë e hapur për Real Madridin? PSG heq dorë nga beteja financiare për Mbappen

Rrugë e hapur për Real Madridin? PSG heq dorë nga beteja financiare për Mbappen

Real Madridi është në pozicion të favorshëm për të nënshkruar me Kylian Mbappe si lojtar i lirë verën e ardhshme, dhe sipas raportimeve më të fundit, ata nuk përballen me rrezikun e një oferte të fundit monetare nga Paris Saint-Germain për të penguar kalimin.

Diario AS raporton se PSG-ja nuk ka në plan të ofrojë një marrëveshje të re sulmuesit, por shpreson që ai të pranojë klauzolën e zgjatjes njëvjeçare të kontratës së tij, pavarësisht që do të jetë i lirë të negociojë me këdo që dëshiron nga 1 janari.

Strategjia e tyre është që një Kylian Mbappe i kënaqur, i cili duket se po gëzon bashkëpunimin me Luis Enrique, të tërhiqet nga mundësia për të zgjatur qëndrimin ose të çojë PSG-në në bisedime, ose të japë më shumë kohë klubit për të bindur Mbappen të qëndrojë në Paris.

“Nuk është e mundur të ofrohet më shumë para”, është qëndrimi zyrtar i PSG-së, por kjo hap rrugën për Real Madridin (dhe çdo klub tjetër) për të negociuar lirisht me të nga janari e tutje.

Ndërkohë, ambiciet e Mbappes për të qenë lojtari i parë që fiton Ligën e Kampionëve janë të qarta, por refuzimi i tij i vazhdueshëm ndaj Los Blancos mund të sugjerojë se ai mund të mos ketë shumë mundësi të tjera pa dëmtuar marrëdhëniet për një kohë të gjatë.

Gjithashtu, fakti që Real Madridi nuk ka bërë përpjekje për të blerë një sulmues kryesor këtë verë sugjeron se ata mund të jenë duke pritur për Mbappen. Megjithatë, një gjë është e sigurt për Mbappen: ai nuk bën një vendim të prerë deri në fund.

BeeApiterapia Tjera Terrnje-Suharek,
Kosovë
Reklama R-Sharm Reklama/Shtyp Rr. Brigada 123, Shirokë - Suharekë,
Kosovë
PRIMA QERAMIKA Tjera Shirokë, Suharekë,
Kosovë
M-L Solution Call Center Brigada123,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende29 ditë

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë