Tre sulmues të Arsenalit mund të largohen në janar

Me afrimin e shpejtë të afatit kalimtar të janarit, këtu janë tre lojtarë që Arsenali mund të lirojë në janar.

15.11.2021 / Sport

Tre sulmues të Arsenalit mund të largohen në janar
Foto: Ilustrim

Mikel Arteta po e kthen dalëngadalë Arsenalin në një forcë për t’u llogaritur dhe pas një afati kalimtar të suksesshëm veror, ka ndërtuar një skuadër që është gati të konkurrojë në një përpjekje për t’u rikthyer në Evropë.

Por me ardhjen e lojtarëve të rinj, lojtarët e vjetër do të duhet të lëvizin për të mbajtur jo vetëm të gjithë të lumtur, por për të rikuperuar tarifat e transferimit dhe për të balancuar rezervat.


Tek londinezët, tre sulmues mund të largohen në afatin e janarit, dy prej të cilëve në mënyrë të përhershme gjersa njëri huazim.

Arsenali pritet të humbasë dy sulmuesit në vitin 2022, raporton ‘football.london’, me Eddie Nketiah dhe Alexandre Lacazette që shkojnë drejt largimeve.

Pse të shkojmë tek mjeku kur ndihemi mirë?!

Mjekët këshillojnë kontrolle të vazhdueshme mjekësore çdo 6 muaj apo 1 vit në çfarëdo moshe të jeni, mirëpo pas kalimit...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *