Trazira te Chelsea: Disa yje nuk janë të kënaqur me Tuchelin

Tani jo vetëm Lukaku.

Trazira te Chelsea: Disa yje nuk janë të kënaqur me Tuchelin

Me periudhën e muajit të mjaltit të Thomas Tuchel si trajner kryesor i Chelseat tashmë mirë dhe me të vërtetë ka përfunduar, ai duket se ka një problem në rritje pasi një numër në rritje lojtarësh janë të pakënaqur dhe të frustruar me menaxhimin e tij.

Dihej tashmë nga publiku se Romelu Lukaku ishte i pakënaqur me gjermanin, i cili mori çmimin më të mirë të FIFA-s për vitin 2021 për trajnerin e meshkujve javën e kaluar, por raportet po dalin se ai nuk është i vetmi lojtar i pakënaqur në dhomën e zhveshjes së Bluve.


Sipas The Athletic, disa nga sulmuesit e tjerë të Chelseat janë të mërzitur me mënyrën se si Tuchel i trajton ata, duke përfshirë kritikat e ashpra nga linja e lojës, dhe se kjo i ka bërë ata të vuajnë nga mungesa e besimit dhe frika për të marrë rreziqe. Rrotullimi i lojtarëve dhe pozitave ka shtuar gjithashtu humorin e ulët në mesin e lojtarëve sulmues, të cilët mendojnë se nuk mund të ndërtojnë ndonjë qëndrueshmëri, me disa që madje mendojnë të largohen nga klubi.

Shumë vëzhgues kanë vënë re veprimet e Tuchel në linjë dhe disa lojtarë nuk po reagojnë mirë ndaj mënyrës intensive dhe publike të kritikimit të tyre.

Lukaku i tha Sky Italia për zhgënjimet e tij në dhjetor, ndërsa Hakim Ziyech refuzoi të festonte goditjen e tij të fundit kundër Brighton dhe lojtarët e tjerë janë gjithashtu më pak të impresionuar me qasjen e shefit.

Si skuadër, Chelsea ka kaluar një rënie të lehtë kohët e fundit, duke fituar vetëm tre nga 10 ndeshjet e fundit në Premier League.

Kjo ka bërë që ata të bien efektivisht nga gara për titull pasi aktualisht janë 10 pikë prapa Manchester Cityt në tabelën e Premierligës, pasi kanë luajtur një ndeshje më shumë.

Tuchel e di se një seri rezultatesh solide do të bënte një rrugë të gjatë për të rivendosur unitetin në skuadër, por të kesh mbështetjen e lojtarëve do të ndihmonte në arritjen e asaj forme, kështu që mund t’i duhet të marrë parasysh stilin e tij të menaxhimit dhe mënyrën se si ai jep komente.

Ai tani ka një punë dyfish të vështirë në duart e tij në mes të një serie intensive ndeshjesh, me Kupën e Botës për Klube të FIFA-s dhe 16 të fundit të Ligës së Kampionëve të UEFA-s në afërsi.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës