Transferimet – afati kalimtar i janarit: Lampard shkon te Everton, Barcelona heq dorë nga Morata, vendimi i Pogba-s…

29.01.2022

Përshëndetje dhe mirëserdhët në këtë artikull ku flitet rreth thashethemeve të transferimeve të kësaj të premte. Dritarja e transferimeve të janarit është afër, me skuadrat që tashmë kanë disa objektiva të mundshëm në mendje, kështu që ne do t’ju sjellim të gjitha thashethemet më të fundit dhe marrëveshjet e përfunduara. Thashethemet e transferimeve të së […]

Transferimet – afati kalimtar i janarit: Lampard shkon te Everton, Barcelona heq dorë nga Morata, vendimi i Pogba-s… Foto: Ilustrim

Përshëndetje dhe mirëserdhët në këtë artikull ku flitet rreth thashethemeve të transferimeve të kësaj të premte. Dritarja e transferimeve të janarit është afër, me skuadrat që tashmë kanë disa objektiva të mundshëm në mendje, kështu që ne do t’ju sjellim të gjitha thashethemet më të fundit dhe marrëveshjet e përfunduara.

Thashethemet e transferimeve të së shtunës

Ky është fillimi i blogut tonë për thashethemet e transferimeve këtë të shtunë, më 29 janar, me hyrjet më të fundit ato që janë më afër majës.

Pogba dëshiron të qëndrojë në Manchester United

Paul Pogba dëshiron të qëndrojë në Manchester United përtej kësaj vere, sipas The Sun, nëse Ralf Rangnick mbetet në krye si trajner.

Për momentin, francezi ende nuk e ka rinovuar kontratën e tij, e cila skadon në qershor, dhe po pret të zbulojë se kush do të jetë trajneri i ri sezonin e ardhshëm.

Barcelona e hedh poshtë Morata-n

Sipas RAC1 dhe siç ishte në gjendje të konfirmonte MARCA në orët e fundit, Barcelona ka përjashtuar mundësinë e nënshkrimit të Alvaro Moratas.

Atletico Madrid nuk dëshiron të përforcojë një rival të drejtpërdrejtë dhe për më tepër nuk mund të regjistrohet asnjë lojtar tjetër përveç Adama Traores.

Lampard i preferuari për detyrën e Evertonit

Pas mbajtjes së raundit të fundit të intervistave, Everton duket se ka të ngjarë të punësojë Frank Lampard si trajnerin e tyre të ri, përpara favoritit të mëparshëm Vitor Pereira. Pronari Farhad Moshiri fluturoi në Londër për të folur me kandidatët dhe duket sikur legjenda e Chelseat do ta marrë vendin e punës.