Transferimet – afati kalimtar i janarit: E ardhmja e Cristiano Ronaldos, Dembele drejt Anglisë…

21.01.2022

Përshëndetje dhe mirëserdhët në këtë artikull ku flitet rreth thashethemeve të transferimeve të kësaj të premte. Dritarja e transferimeve të janarit është afër, me skuadrat që tashmë kanë disa objektiva të mundshëm në mendje, kështu që ne do t’ju sjellim të gjitha thashethemet më të fundit dhe marrëveshjet e përfunduara. Transferimet LIVE Ky është fillimi […]

Transferimet – afati kalimtar i janarit: E ardhmja e Cristiano Ronaldos, Dembele drejt Anglisë… Foto: Ilustrim

Përshëndetje dhe mirëserdhët në këtë artikull ku flitet rreth thashethemeve të transferimeve të kësaj të premte. Dritarja e transferimeve të janarit është afër, me skuadrat që tashmë kanë disa objektiva të mundshëm në mendje, kështu që ne do t’ju sjellim të gjitha thashethemet më të fundit dhe marrëveshjet e përfunduara.

Transferimet LIVE

Ky është fillimi i artikullit tonë të thashethemeve të transferimeve, me përditësimet më të fundit që janë ato më afër majës.

Felipe do të qëndrojë në Atletico

Kontrata e Felipe Augusto me Atletico Madrid përfundon në fund të këtij sezoni aktual, por Los Rojiblancos duan që ai të qëndrojë dhe i kanë ofruar një zgjatje dyvjeçare.

Lloris rinovon te Tottenham

Tifozët e Tottenham Hotspur mund të marrin frymë pak më lehtë duke ditur se Hugo Lloris ka rënë dakord për një zgjatje dyvjeçare në klub. Marrëveshja e mëparshme e portierit ishte caktuar të skadonte verën e ardhshme.

PSG flet për intensitetin e Ndombeles

Paris Saint-Germain është në negociata me Tottenham Hotspur për mundësinë e sjelljes së Tanguy Ndombele në klub në formë huazimi, me Spurs që duan të mbulohen 100 për qind të pagave të lojtarit, sipas gazetarit Fabrizio Romano.

Juventus ëndërron Vllahovicin

Juventusi është i vendosur të nënshkruajë me sulmuesin e Fiorentinës, Dusan Vlahovic, sipas La Gazzetta dello Sport, dhe është gati të ofrojë një marrëveshje me vlerë 70 milionë euro – 35 milionë euro plus Dejan Kuluveski, i cili ka një vlerësim prej 35 milionë euro. Nëse Vlahovic përfundon në Torino, kjo do t’i lejonte Alvaro Morata-s që më pas t’i bashkohet Barcelonës.

Shpenzimet e Tottenhamit

Tottenham Hotspur planifikon të paguajë më shumë se 50 milionë paund për qendërmbrojtësin e Sevillas, Diego Carlos dhe anësorin e Wolves, Adama Traore, raporton Sun.

Ofertat e Luis Suarez

Sulmuesi i Atletico Madridit, Luis Suarez, ka oferta në tavolinë nga Aston Villa, Inter Miami dhe skuadra në Azi, njoftoi Pedro Bravo në emisionin e njohur televiziv spanjoll ‘El Chiringuito’.

E ardhmja e Cristiano Ronaldos

Cristiano Ronaldo ka hyrë për kritika të reja pas goditjes së tij gjatë fitores 3-1 të Manchester United në Brentford të mërkurën mbrëma, me Sun të besimit se largimi i tij nga Old Trafford verën e ardhshme është pothuajse një garanci.

Dembele mund të bashkohet me Manchester Unitedit falas

Manchester United mund të sjellë në klub anësorin e Barcelonës, Ousmane Dembele, si një transferim i lirë këtë muaj, sipas Lluis Miguelsanz të Sport. Përfitimi për Barcelonën duke e lejuar 24-vjeçarin të largohet nga kontrata e tij gjashtë muaj më herët është se ata do të kishin më shumë fleksibilitet në pagë.