Trajneri i Ballkanit i lumtur pas fitores me Malishevën: Fitorja ishte e merituar, jemi brenda objektivave

Dje janë zhvilluar tri ndeshje të xhiros së 15-të në Superligën e Kosovës në futboll.

I ri / Sport

Trajneri i Ballkanit i lumtur pas fitores me Malishevën: Fitorja ishte e merituar, jemi brenda objektivave
Foto: Ilustrim

Klubi futbollistik nga Suhareka, Ballkani pas humbjes nga Llapi javën që lamë pas, tashmë i është rikthyer fitoreve në Superligën e Kosovës.

Ballkani ka triumfuar kundër Malishevës me rezultat 2-0 në stadiumin e qytetit në Suharekë.


Trajneri i suharekasve, Bekim Isufi me tre pikëshin e fituar është shprehur i lumtur, ku ka shtuar se futbollistët e tij fituan me meritë.

“Jam i lumtur për tri pikë. Ka qenë një ndeshje e vështirë. Sidomos pas humbjes ndaj Llapit e cila na ka dhimbsur. Jemi munduar të përgatitemi sa më mirë. Në pjesën e parë nuk ishim në element. Prap se prap arritëm të shënojmë një fitore të rëndësishme. Kundërshtari vështirë jep pikë, por mendoj se marrë në tërësi ishte fitore e merituar”.

“Ne qysh në fillim kemi treguar se do të bëjmë lojë dhe të jemi brenda objektivave. Gjatë rrugës kemi gabuar, por jemi munduar të kemi sa më pak gabime. Marrë në tërësi është parë se nga minuta e parë e kemi dashur fitoren. Jemi brenda objektivave”, ka thënë Isufi për Art Sport.

Vjen oferta më e madhe e vitit në Suharekë deri në 70% zbritje, Black Friday tashmë ka filluar!

Por, edhe për çmimet më të mira në treg, njëkohësisht duke u mundësuar klientëve çmimet më të mira jo vetëm...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *