Tifozëve të Ballkanit nuk ju pëlqejnë çmimet e biletave që ka vendosur klubi

  • 01.09.2022
Tifozëve të Ballkanit nuk ju pëlqejnë çmimet e biletave që ka vendosur klubi

Më 8 shtator zhvillohet ndeshja mes FC Ballkanit dhe CFR Cluj në kuadër të fazës së grupeve në Conference League.

Kjo ndeshje zhvillohet të enjten e 8 shtatorit në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë me fillim prej orës 18:45.

Ndëkaq, gjatë ditës së sotme Ballkani ka njoftuar se ka hedhur në shitje biletat për këtë ndeshje.


Lidhur me këtë dhjetra persona kritikuan çmimet e biletave të publikuara nga klubi suharekas për këtë ndeshje.


Kampioni në fuqi i Kosovës gjatë ditës së sotme ka njoftuar se biletat për ndeshjen ndaj ekipit rumun kanë dalur në shitje në platformën online.

Por e gjithë kjo kritikë e tifozëve ishte ngritja e çmimeve të biletave, e rritje goxha e ndjeshme duke krahasuar me ndeshjen paraprake të Play Off-it ndaj Shkupit të zhvilluar në Prishtinë.

Çmimet e biletave nisin nga 5 euro në Veri dhe Jug të stadiumit, 10 euro në Lindje, 15 euro në Perendim e deri në 50 euro për zonën VIP për takimin e 8 shtatorit.

Ndërsa në këtë publikim në faqen zyrtare të klubit të Ballkani shumë komentues kanë kritikuar rritjen e çmimit të biletave.

“Mos bëni hajgare me këto çmime”, “Pasni vendos vetëm stafi me shiku lojën”, “Çmimet e larta, luni pa shikues” – ishin disa nga komentet në postimin e FC Ballkanit në Facebook.

FC Ballkani është në Grupin G të Conference League dhe se do të përballet me CFR Cluj, Slavia Pragën dhe Sivassporin.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë