Tërhiqet shorti për Europa Ligë, përballje të ‘nxehta’

Sot është mbajtur ceremonia e hedhjes së shortit në Ligën e Evropës, në kuadër të raundit të 1/16-ës, ndryshe i njohur si faza e eliminatorëve.

Ndeshja më interesante e këtij shorti do të jetë mes gjigantit anglez Manchester United dhe atij italian AC Milan.

Më poshtë mund të gjeni të bashkangjitur shortin e plotë të 1/16-ës në kuadër të Ligës së Evropës.

AFC Ajax (Holandë) – BSC Young Boys (Zvicër)

FC Dynamo Kyiv (Ukrainë) – Villarreal CF (Spanjë)

AS Roma (Itali) – FC Shakhtar Donetsk (Ukrainë)

Olympiacos FC (Greqi) – Arsenal FC (Angli)

GNK Dinamo (Kroaci) – Tottenham Hotspur (Angli)

Manchester United (Angli) – AC Milan (Itali)

SK Slavia Praha (Çeki) – Rangers FC (Skoci)

Granada CF (Spanjë )– Molde FK (Norvegji) 

RAPORTO