Ten Hag këmbëngul që Man Utd të nënshkruajë me De Jong dhe Eriksen

Ten Hag u thotë drejtuesve të transferimeve të Man Utd të dorëzojnë De Jong dhe Eriksen për rindërtimin e mesfushës.

Ten Hag këmbëngul që Man Utd të nënshkruajë me De Jong dhe Eriksen

Trajneri i ri në Old Trafford dëshiron pesë nënshkrime të reja në total këtë verë, por forcimi në mesfushë është prioriteti i tij absolut.

Erik ten Hag ia ka bërë të qartë Mançester Junajtid se i duhen ata për të ofruar Frenkie de Jong dhe Christian Eriksen këtë verë, me çiftin që shihet si vendimtar për rindërtimin e tij në Old Trafford.


Ten Hag dëshiron të mbushë ekipin e tij të United me lojtarë më të talentuar teknikisht sesa ka qenë rasti në vitet e fundit, me posedimin e topit kyç në sistemin që ai planifikon të zbatojë në klub.

Prandaj, United është vendosur të shtojë ndjekjen e tyre për De Jong, me vlerësimin e mesfushorit të Barcelonës pengesa kryesore deri më tani.

Djajtë e Kuq kishin pasur përshtypjen se një ofertë në rajonin prej 51 milionë funte (62.5 milionë dollarë) do të mjaftonte për të bindur katalanasit për të shitur, por në vend të kësaj janë cituar shifra prej gati 86 milionë funte (105 milionë dollarë).

Megjithatë, GOAL ka mësuar se një kompromis prej 64-73 milion £ (78-90 milion dollarë) me shtesa mund të bëjë që marrëveshja të realizohet.

Ndërsa United janë të bindur se do ta kthejnë vëmendjen te objektivat e tjerë nëse nuk arrijnë një marrëveshje, GOAL mund të konfirmojë se interesi i tyre për agjentin e lirë Eriksen është përveç De Jong, dhe jo si një alternativë.

Pse Ten Hag dëshiron De Jong dhe Eriksen?

Ten Hag planifikon të transformojë tërësisht stilin e lojës së United – duke u mbështetur në posedimin e topit, në vend të futbollit kundërsulmues të luajtur nën drejtimin e Ole Gunnar Solskjaer dhe Jose Mourinho.

Ai beson se ka nevojë për manipulues më të mirë të topit sesa ka aktualisht, dhe ka ngarkuar drejtorin e futbollit John Murtough me punën për të ofruar mesfushorë më të kulturuar se sa preferonte paraardhësit e tij.

Largimet e Paul Pogba, Nemanja Matic, Juan Mata dhe Jesse Lingard i kanë lënë gjithashtu shumë boshllëqe për të mbushur afatin e parë të transferimit në klub.

Ndërsa ai është i lumtur që punon me një skuadër më të dobët sesa ka qenë rasti në vitet e fundit, ekziston një pranim që United do të duhet të jetë shumë aktiv këtë verë.

Si do të përshtaten De Jong dhe Eriksen në 11-tën e Man Utd të Ten Hag?

De Jong është objektivi kryesor i United, sepse Ten Hag beson se 25-vjeçari ka një aftësi ndryshe nga asnjë prej skuadrës së tij ekzistuese.

Reprezentuesi holandez do të përdoret për të marrë topin në pozicione të thella dhe për ta çuar atë përpara, qoftë me këmbët e tij ose me gamën e tij mbresëlënëse të pasimeve.

United nuk e ka pasur atë lloj mesfushori që nga pensionimi i Michael Carrick, me Matic më shumë një shkatërrues dhe përdorimin e topit nga Fred jo konsistent.

Eriksen është gjithashtu shumë komod duke mbledhur topin në hapësira të ngushta për të lehtësuar presionin dhe për të mbajtur topin.

GettyImages

Ish-playmaker-i i Tottenham-it është gjithashtu më shumë një kërcënim sulmues dhe mund të luajë si një nga numrat e dyfishtë të 10-të së bashku me Bruno Fernandes, si një numër 10 ortodoks ose në një rol më të thellë, duke i lejuar United të jetë më i gjithanshëm për sa i përket formacioneve të tyre.

Cilët lojtarë të tjerë synon Man Utd këtë verë?

Ten Hag dëshiron të nënshkruajë me pesë lojtarë të rinj këtë verë, me prioritet mesfushën.

Ai gjithashtu ka nevojë për të paktën një sulmues – dhe tashmë ka parë objektivin kryesor Darwin Nunez t’i bashkohet rivalëve të ashpër Liverpool.

Denzel Dumfries i Interit është ndër mbrojtësit e djathtë që po konsiderohen, por objektivi kryesor mbrojtës i Ten Hag, Jurrien Timber, besohet se ka vendosur të qëndrojë në Ajax.

Pra, Pau Torres i Villarreal-it është një tjetër opsion që po konsiderohet si mbrojtës i ne-qendër.

Ten Hag gjithashtu admiron anësorin e Ajax, Antony, së bashku me sulmuesin e RB Leipzig, Christopher Nkunku.

United shpreson gjithashtu të nënshkruajë menjëherë me Malcolm Ebiowei me potencialin e Derby County, me anësorin adoleshent që i ka skaduar kontrata me Rams dhe nuk ka gjasa të qëndrojë pas rënies së tyre në League One.

Ebiowei shihet si një yll në zhvillim, dhe United dëshiron të mposhtet një listë e gjatë e kërkuesve potencialë për nënshkrimin e tij.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë