Të martën e të mërkurën zhvillohen ndeshjet e mbetura të xhiros së 20-të

Të martën e të mërkurën zhvillohen ndeshjet e mbetura të xhiros së 20-të
Çlirim Gashi

01.03.2021 / Sport

Në mesjavë do të zhvillohen ndeshjet e mbetura të xhiros së 20-të në Superligën e Kosovës në basketboll.

Të martën do të përballen do të përballen skuadrat prizrenase, Ponte Prizreni me Bashkimin.

Ponte Prizreni ka 13 fitore dhe shtatë humbje, ndërsa Bashkimi 10 fitore dhe 10 humbje. Takimet mes skuadrave prizrenase kanë qenë interesante dhe kështu pritet të jetë edhe të martën mbrëma.

Ndërkohë, të mërkurën do të përballen skuadrat verdhezi, Peja dhe Golden Eagle Ylli. Pejanët kanë 12 fitore dhe tetë humbje, ndërsa therandasit 13 fitore dhe shtatë humbje.

Java 20
E martë
19:00 Ponte Prizreni – Bashkimi

E mërkurë
19:00 Peja – Golden Eagle Ylli

RAPORTO