Te Malmo nuk duan të përballen me FC Ballkanin

Te kampioni i Suedisë, Malmo, nuk duan ta kenë përballë skuadrën e Ballkanit në raundin e parë kualifikues të Ligës së Kampionëve.

Te Malmo nuk duan të përballen me FC Ballkanin

Shorti për këtë raund do të tërhiqet të martën në selinë e UEFA-s në Nyon.

Ballkani që nuk është bartës në short, është njëri prej pesë kundërshtarëve të mundshëm të Malmos që është bartës në short.


Krahas Ballkanit, kundërshtarë potencial për Malmon në këtë raund janë Linfieldi (Irlanda V.), KI (Ishujt Faroe), RFS (Letonia) dhe fituesi i raundit parakualifikues.

Trajneri i Malmos, serbi Millosh Milojeviq, ka folur për të gjithë kundërshtarët e mundshëm, por nuk e ka preferuar Ballkanin.

“Nuk do të jetë plani më i mirë nëse e kemi për kundërshtar dhe këtë mund ta garantojë. E di se si do të duket plani i Ballkanit. Do të jetë shumë vështirë dhe ata do të bëjnë të pamundurën për të na eliminuar”, ka thënë Milojeviq për “Expressen” të hënën.

Ballkani është kampion i Kosovës dhe për herë të parë do të paraqitet në garat evropiane.

Malmo vlerësohet prej skuadrave më të forta në raundin e parë kualifikues.

Ka përvojë shumë të gjatë evropiane.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë