Të dielën ndeshje e nxehtë në Superligë, Drita – Golden Eagle Ylli

  • 08.10.2021
Të dielën ndeshje e nxehtë në Superligë, Drita – Golden Eagle Ylli

Të shtunën Sigal Prishtina e pret Rahovecin. Bardhekaltrit kanë dy fitore dhe dy humbje në këtë edicion, kurse Vreshtarët kanë një fitore dhe tri humbje.

Skuadrat me traditë në basketbollin e Kosovës, Bashkimi dhe Trepça do të përballen të dielën. Prizrenasit kanë dy fitore dhe dy humbje, ndërsa mitrovicasit janë skuadra e vetme pa humbje në elitë, me katër fitore në katër ndeshje të zhvilluara.


Takimi i fundit do të zhvillohet ndërmjet RC Cola Dritës, që ka katër humbje në katër ndeshje të zhvilluara dhe Golden Eagle Yllit. Kampionët nuk e kanë nisur mirë edicionin e ri, me një fitore dhe tri humbje. Fitorja e vetme ishte ndaj Sigal Prishtinës në fundjavën e kaluar.

Në ndeshjet e basketbollit, lejohen 10 e tifozëve në palestër, duke respektuar masat anti-Covid.

Ndeshjet transmetohen në ArtMotion dhe Kujtesa.

Java 5

Peja – Prizreni 16        89:82

E shtunë
19:00 Sigal Prishtina – Rahoveci      

E diel
17:00 Bashkimi – Trepça
19:00 Drita – Golden Eagle Ylli

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë