Të dielën ndeshja Ballkani-Gjilani, i besohet këtij gjyqtari

Të dielën ndeshja Ballkani-Gjilani, i besohet këtij gjyqtari
Çlirim Gashi

22.04.2021 / Sport

Në fundjavë pritet të zhvillohen ndeshjet e javës së 30-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Kjo javë pritet të sjellë ndeshje tejet interesante në këtë kompeticion.

Në kuadër të kësaj jave FC Ballkani do të presë SC Gjilanin në stadiumin e qytetit në Suharekë.

Kjo ndeshje pritet të zhvillohet të dielën me fillim prej orës 15:00.

Ndeshjen Ballkani-Gjilani, pritet ta drejtojë treshja: Visar Kastrati, Besnik Morina dhe Granit Hyseni, ndërsa gjyqtar i katërt do të jetë Burim Jahmurataj.

Ndërsa vëzhgues i gjyqtarëve do të jetë Isa Mustafa dhe delegat Afrim Nebihu.

RAPORTO