Taulant Xhaka pretendent për golin më të bukur në Zvicër

11.01.2019

Ylli i kombëtares shqiptare, Taulant Xhaka është duke bërë spektakël me skuadrën e tij, Bazel, por këtë sezon ai ndër të tjerash shënoi edhe gola të bukur, ku Xhaka është pretendent për golin më të bukur në Zvicër. Goli tij, në ndeshjen e zhvilluar kundër Young Boys mori vlerësime mjaft të mëdha ku u zgjodh […]

Taulant Xhaka pretendent për golin më të bukur në Zvicër Foto: Ilustrim

Ylli i kombëtares shqiptare, Taulant Xhaka është duke bërë spektakël me skuadrën e tij, Bazel, por këtë sezon ai ndër të tjerash shënoi edhe gola të bukur, ku Xhaka është pretendent për golin më të bukur në Zvicër.

Goli tij, në ndeshjen e zhvilluar kundër Young Boys mori vlerësime mjaft të mëdha ku u zgjodh edhe si pretendent për çmimin e “golit më të bukur të vitit 2018”.

Skuadra zvicërane, Bazel ka bërë thirrje të gjithë tifozëve të votojnë pro Taulant Xhakës për çmimin “goli më i bukur i 2018-ës”. Ky çmim do të ndahet më 28 Janar në Luzernë, ku do të marrin pjesë futbollistët dhe trajnerët më të mirë.

Të gjithë ata tifozë që dëshirojnë të votojnë pro Taulant Xhakën, mund të votojnë përmes faqes zyrtare të Federatës Zvicërane, votimet do të zgjasin deri më 18 Janar.

Përveq, Taulant Xhakës pretendent për golin më të mirë të 2018-ës janë ftuar edhe futbollist të tjerë me origjinë shqiptare si Arijan Qollaku i cili luan në skuadrën Schaffhausen, po ashtu janë të ftuar edhe Ekzon Kllokoqi dhe Pajtim Kasami që luajnë për skuadrën Rapersvil dhe Sion.