Bizneset Vende Pune Ofertat

Taulant Xhaka pretendent për golin më të bukur në Zvicër

Taulant Xhaka pretendent për golin më të bukur në Zvicër

11.01.2019 Sport

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!

Ylli i kombëtares shqiptare, Taulant Xhaka është duke bërë spektakël me skuadrën e tij, Bazel, por këtë sezon ai ndër të tjerash shënoi edhe gola të bukur, ku Xhaka është pretendent për golin më të bukur në Zvicër.

Goli tij, në ndeshjen e zhvilluar kundër Young Boys mori vlerësime mjaft të mëdha ku u zgjodh edhe si pretendent për çmimin e “golit më të bukur të vitit 2018”.

Skuadra zvicërane, Bazel ka bërë thirrje të gjithë tifozëve të votojnë pro Taulant Xhakës për çmimin “goli më i bukur i 2018-ës”. Ky çmim do të ndahet më 28 Janar në Luzernë, ku do të marrin pjesë futbollistët dhe trajnerët më të mirë.

Të gjithë ata tifozë që dëshirojnë të votojnë pro Taulant Xhakën, mund të votojnë përmes faqes zyrtare të Federatës Zvicërane, votimet do të zgjasin deri më 18 Janar.

Përveq, Taulant Xhakës pretendent për golin më të mirë të 2018-ës janë ftuar edhe futbollist të tjerë me origjinë shqiptare si Arijan Qollaku i cili luan në skuadrën Schaffhausen, po ashtu janë të ftuar edhe Ekzon Kllokoqi dhe Pajtim Kasami që luajnë për skuadrën Rapersvil dhe Sion.

Sigurimi Internacional Sigurime Brigada 123,
Kosovë
Udhëto & Pusho Sh.p.k Tjera Rr. Brigada 123, Suharekë,
Kosovë
Prime Led Sh.p.k Marketing / Web Brigada.123,
Kosovë
Laboratori RIOLAB Mjekësi Rr.Luigj Gurakuqi, 23000 Suharekë,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende101 ditë

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë