Tabela e Superligës pas ndeshjes së sotme: Prishtina i afrohet Dritës dhe Ballkanit, Arbëria në krizë

Sot edhe zyrtarisht ka filluar java e 20-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Kjo xhiro filloi me ndeshjen Arbëria – Prishtina, ku prishtinasit shënuan fitore me rezultat 3-0.

Kjo ndeshje u gjykua nga Shpëtim Murtezi, ku asistent ishin Safet Berisha, Hekuran Osmani, ndërsa gjyqtar i katërt ishte Dardan Çaka.

Fitorja e sotme për prishtinasit, është edhe fitorja e katërt në pesë takimet e zhvilluara.

Ndërsa pas kësaj ndeshje Arbëria ndodhet në pozitën e 6-të me 22 pikë, kurse Prishtina në pozitën e 3-të me 38 pikë.

Tabela e Superligës më poshtë:

RAPORTO