Suspendohet ndeshja Danimarkë – Finlandë, pas rrëzimit pa ndjenja të Eriksen në fushë

Suspendohet ndeshja Danimarkë – Finlandë, pas rrëzimit pa ndjenja të Eriksen në fushë
Çlirim Gashi

12.06.2021 / Sport

Tashmë edhe zyrtarisht ndeshja e grupit B në Kampionatin Evropian “EURO 2020” mes asaj të Danimarkës dhe Finlandës është suspenduar.

Vendimi erdhi pasi që lojtari i Danimarkës, Christian Eriksen është rrëzuar pa ndjenja në fushë, ku dyshimet e para janë se ai pësoi sulm në zemër.

Menjëherë ka reaguar stafi mjekësor i Danimarkës duke i dhënë ndihmën e parë.

Lajmin për suspendim e ka bërë të ditur shtëpia më e madhe e futbollit evropian, UEFA./SuharekaOnline/

Nga tani në Physio Cure Clinic edhe trajtim i rrudhave, pikave të zeza dhe gjithçka për fytyrën tuaj

Pastrimi i fytyrës shërben për mirëmbajtjen e shëndetit të lëkures, kryerjen normale të funksioneve të qelizave si dhe ndriçimin e...

Lexo më shumë

Të fundit