Superliga rikthehet sot me dy ndeshje, vëmendja te derbi Prishtina – Ylli

Superliga rikthehet sot me dy ndeshje, vëmendja te derbi Prishtina – Ylli

Superliga e Kosovës këtë fundjavë rikthehet më e zjarrtë se kurrë.

Dy ndeshje zhvillohen sot, dy nesër, derisa nga një derbi është i rezervuar për secilën ditë.

Për ditën e shtunë, në program janë takimet: Feronikeli – Bashkimi dhe Prishtina – Ylli.


Në takimin e parë drenicakët do të tentojnë befasi, pasi edhe momentalisht janë në zonën e rrezikshme dhe pikët janë jetike për ta, kurse në duelin e mbrëmjes, është luftë mes ekipeve që luftojnë për titull.

Ylli, me përforcimin e ri i cili tashmë ka zbarkuar në Suharekë, Vander Blue, do të udhëtojnë drejt kryeqytetit me të vetmin synim, triumfin, megjithëse nuk pritet ta kenë të lehtë me “bardhë e kaltërit” që para dy dite konfirmuan rikthimin e trajnerit qipriot, Antonis Constantinides.

Më poshtë të gjitha përballjet, kurse mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat.

E shtunë

17:00 Feronikeli – Bashkimi

19:00 Prishtina – Ylli

E diel

17:00 Peja – Rahoveci

19:00 Lipjani – Trepça

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë