Superliga e Kosovës sot me dy ndeshje interesante

Superliga e Kosovës sot me dy ndeshje interesante
Çlirim Gashi

03.04.2021 / Sport

Sot pas një pushimi për shkak ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, pritet të rikthehet Superliga me ndeshjet interesante.

Sot në këtë kompeticion pritet të zhvillohet ndeshja Arbëria – Drita dhe Drenica – Trepça ’89 duke filluar nga ora 15:00.

Drita, lufton për titull, ku nesër mund ta ketë mundësinë e artë të bëjë diferencën në pikë, ndërsa Arbëria lufton për t’u larguar nga vija e kuqe.

Takimi mes Trepçës’89 dhe Drenicës është i një rëndësie të veçantë, pasi minatorët kanë 32 pikë aktualisht dhe ndodhen në vendin e gjashtë, kurse Drenica në vendin e nëntë me 27 pikë.

Kujtojmë se nesër do të zhvillohet derbi në Suharekë, ku do të përballet Ballkani ndaj Prishtinës.

RAPORTO