Superliga e Kosovës, Llapi merr pikët e plota në Gjilan

17.04.2021

Sot janë zhvilluar dy ndeshje në kuadër të javës së 29-të në Superligë. Në kuadër të kësaj jave është zhvilluar ndeshja Prishtina – Arbëria, ku prishtinasit shënuan fitore me rezultat 2-0. Fitore tejet të rëndësishme si mysafir ka realizuar Llapi, që e ka mundur Gjilanin, me rezultat 2:0. Të dy gola për llapjanët i shënoi […]

Superliga e Kosovës, Llapi merr pikët e plota në Gjilan Foto: Ilustrim

Sot janë zhvilluar dy ndeshje në kuadër të javës së 29-të në Superligë.

Në kuadër të kësaj jave është zhvilluar ndeshja Prishtina – Arbëria, ku prishtinasit shënuan fitore me rezultat 2-0.

Fitore tejet të rëndësishme si mysafir ka realizuar Llapi, që e ka mundur Gjilanin, me rezultat 2:0.

Të dy gola për llapjanët i shënoi Edon Sadriu. Ky i fundit i realizoi ish-skuadrës së tij në minutat e 20-të dhe 53-të.

Me këtë fitore Llapi ngjitet në kuotën e 36 pikëve, derisa Gjilani mbetet në kuotën e 43 pikëv