Super Bayern, Lewandowski dhe Davies fundosin Fortuna Dusseldorf

Bayern Munich e ka nisur pjesën e dytë kundër Dusseldorf ashtu siç e ka mbyllur të parën.

Bavarezët kanë çuar shifrat në 5-0 falë dy golave të realizuar në harkun e dy minutave nga Lewandowski dhe Davies.

Polaku ka përfituar nga një ngatërresë e mbrojtjes mike dhe ka dërguar topin në rrjetë me lehtësi në minutën e 50-të.

Dy minuta më vonë ka qenë radha e kanadezit të përfitojë nga mbrojtja mike, duke e çarë këtë  të fundit pa asnjë problem para se  të shënonte.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.