Super Baftiu, dy gola brenda dy minutave

Super Baftiu, dy gola brenda dy minutave
Herolind Bytyçi

08.07.2020 / Sport

Në ndeshjen që po zhvillohet në stadiumin e qytetit në Suharekë, ku Ballkani është nikoqir i Llapit skuadra e Ballkani ka shënuar edhe dy gola tjerë për dy minuta.

Mërgim Pefqeli realizoi me sukses në gol një penallti të fituar në minutën e 10.

Në minutën e 16 dhe 18 Baftiu ka shënuar dy gola duke dërguar Ballkanin në epërsi 3-1.

Formacionet zyrtare të dy ekipeve:

Ballkani: Rugji, Berisha, Krasniqi, Potoku, Prekazi, Gashi, Baftiu, Kuc, Magani, E.Krasniqi, Topalli.

Llapi: Mehmeti, Daci, Hoti, Naliqi, Murseli, Shabani, Morina, Hyseni, Pefqeli, Krasniqi, Raboshta.

RAPORTO