Sukseset vijnë gjithmonë nga sporti, tani ekipi i Kosovës në kërling pjesë e Kampionatit Botëror në Skoci

Ekipi i Kosovësnë në kërling do të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Kërlingut për mikse, që prej sot e deri më 19 tetor 2019, mbahet në Skoci.

Kosova ndodhet në grupin A bashkë me Bjellorusinë, Kanadanë, Estoninë, Gjermaninë, Hong Kongun, Nigerinë dhe Sllovakinë.

Kujtojmë se në këtë garë po marrin pjesë 40 kombëtare.