Dy tifozë të arrestuar pas ndeshjes Ballkani – Gjilani

Skuadra Ballkani nga Suhareka e ka mposhtur skuadrën e Gjilanit me rezultat 3:0, duke u kualifikuar për në çerekfinale të Kupës së Kosovës në futboll. Pas ndeshjes Ballkani – Gjilani, ka pasur një incident mes tifozëve “Skifterat” dhe forcave të rendit.

Dy tifozë të arrestuar pas ndeshjes Ballkani – Gjilani

Vesel Gashi, zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit ka thënë për KALLXO.com se në Polici janë shoqëruar 2 persona që janë identifikuar si tifozë të Gjilanit.

Gashi ka thënë se Policia ka hedhur edhe sprej dhe ka përdorur prangat për të ndaluar dy tifozët që janë treguar agresivë dhe kanë penguar zyrtarët policorë në kryerjen e detyrës zyrtare.


“Njëri nga simpatizantët ka pasur një shufër metalike, Policia ka tentuar t’ia largojë dhe dy prej tyre janë treguar agresivë dhe kanë penguar Policinë në kryerjen e detyrës zyrtare dhe janë shoqëruar në Polici. Rasti do të vazhdojë në procedurë të rregullt”, ka deklaruar Vesel Gashi

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës