Suarez nuk rinovon me Atleticon, ja ekipi që mund të përfitojë shërbimet e tij

Suarezi pritet t’i japë lamtumirën në qershor Atletico Madridit, kur dhe i mbaron kontrata.

06.01.2022 / Sport

Suarez nuk rinovon me Atleticon, ja ekipi që mund të përfitojë shërbimet e tij
Foto: Ilustrim

Gjatë sezonit të parë realizoi 21 gola, por i dyti nuk po shkon siç duhet teksa nuk po gjen rrjetën prej shtatë ndeshjesh në kampionat.

Sipas “Corriere dello Sport”, Suarez nuk mendon për rinovimin, sepse ka marrë vendimin të largohet nga kampionati spanjoll për të nisur një përvojë të re në MLS, ku shumë emra të mëdhenj të futbollit vendosin të mbyllin karrierën, duke nënshkruar kontratën e fundit me pagë të lartë.


Ndoshta mund të jetë Inter Miami i David Beckhamit stacioni i fundit i një karrierë legjendare të sulmuesit uruguaian. 

Themele të sigurta të së ardhmes, N.T.P.SH “HALITI”, gjiganti i ndërtimit në Suharekë

Të investosh në të ardhmen është gjëja më e duhur që çdo person do duhej ta ketë parasysh në secilin...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *