Statistikat tregojnë se Shaqiri është më i mirë se Salah, Firmino dhe Mane

  • 17.12.2018
Statistikat tregojnë se Shaqiri është më i mirë se Salah, Firmino dhe Mane

Liverpool luajti dje në një ndeshje mes Manchester United, ku lojtari i ndeshjes ishte Xherdan Shaqiri i cili me aftësitë dhe teknikat e tij bëri spektakël në paraqitje.

Ylli i Liverpoolit, Shaqiri mbrëmë u inkuadrua në ndeshjen kundër Manchester United si zëvendësues, i cili vendosi fatin e takimit, mbrëmë Shaqiri me spektaklin e tij realizoi dy gola i cili i solli fitoren Liverpoolit me rezulat 3:1.


Goli i parë që Shaqiri e shënoi ishte në minutën e 73′, ndërsa në minutën e 80′ ai shënoi edhe një gol duke i sjellur fitoren e bindur skuadrës së tij.

Është bërë edhe një statistikë, ku Shqiri është krahasuar me treshen startuese të sulmit të Liverpool, ku ylli nga Zvicra doli fitues i asaj statistike, duke lënë anash Salah, Firmino dhe Mane.

Shaqiri këtë sezon ka regjistruar 89 minuta për gol,  duke qëndruar më mirë se Salah me 93 minuta për gol, Mane me 158 dhe Firmino me 161.

Përmes kësaj statistike, Xherdan Shaqiri kuptohet se e meriton shumë më shumë minuta se sa ai që luan, pra pas 2 golave të Shaqirit kjo ishte përgjigja më e mirë për kritikat e legjendës së United, Garry NevilleN'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë