Statistika pas xhiros së 17-të të Superligës, Golden Eagle Ylli ka 42.15 kërcime për ndeshje

Në fundjavë u zhvillua xhiroja e 17-të e Superligës në basketboll.

Statistika pas xhiros së 17-të të Superligës, Golden Eagle Ylli ka 42.15 kërcime për ndeshje

Skuadra me efektshmërinë (indeksin) më të lartë është Trepça me 1810 në 17 ndeshje, kurse në vendin e dytë është Sigal Prishtina me 1782.

Sa i përket pikëve, mesataren më të lartë e ka Prizreni 16 me 95.08 pikë për ndeshje. Në vendin e dytë është Peja me 91.38 dhe Sigal Prishtina me 89.24.


Mitrovicasit prijnë edhe me kërcime për ndeshje, me mesatare prej 42.71, kurse Prizreni 16 renditet i dyti me 42.67, ndërsa Golden Eagle Ylli ka 42.15 për ndeshje.

Ndërkohë, sa i përket asistimeve, Sigal Prishtina është në vendin e parë me 23.35 për ndeshje, Peja e dyta me 23.15 për ndeshje dhe Prizreni 16 me 22.33.

Ylli prin në topat e vjedhur për ndeshje, me mesatare prej 9.15 për ndeshje, duke u pasuar nga Drita me 9.06 dhe Sigal Prishtina me 8.94.

Trepça është lidere edhe me bllokada, me 3.53 për ndeshje, Rahoveci me 2.92 dhe Prizreni 16 me 2.67.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës