Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim: Juventus – Chelsea

Gjatë ditës së djeshme janë zhvilluar disa ndeshje në kuadër të xhiros së dytë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve, ku kryendeshja ishte ajo ndërmjet PSG dhe Manchester City, ku parisienët shënuan fitore me rezultat 2-0.

Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim: Juventus – Chelsea

Ndërsa sonte do të zhvillohen edhe disa ndeshje të tjera në kuadër të kësaj xhiroje të Ligës së Kampionëve.

Klubi futbollistik italian, Juventus do të takohet me klubin anglez, Chlesea në ndeshjen kryesore të vlefshme për xhiron e dytë të Grupit H në kuadër të Ligës së Kampionëve.


Juventinët do të jenë nikoqir të londinezëve në takimin që do të zhvillohet sonte në “Allianz Stadium”, me fillim prej orës 21:00.

Juventus

Paulo Dybala dhe Alvaro Morata u detyruan të dy në fitoren 3-2 të Juventusit ndaj Sampdoria të dielën, me të parën me siguri të përjashtuar kundër Chelsea.

Kaio Jorge dhe Arthur gjithashtu janë mënjanuar për veshjen e Serie A.

Dejan Kulusevski ka të ngjarë të zëvendësojë Dybala së bashku me Moise Kean.

Chelsea

Thomas Tuchel ka konfirmuar se Mason Mount, Reece James dhe Christian Pulisic janë të gjithë jashtë ndeshjes të së mërkurës me Juventusin për shkak të lëndimit.

N’Golo Kante gjithashtu ka rezultuar pozitiv me COVID-19 dhe do të mungojë deri pas pushimit ndërkombëtar.

Jorginho doli me një goditje në humbje ndaj Manchester City të Shtunën, por Tuchel do të shpresojë që ta ketë atë të aftë këtu duke pasur parasysh përpjekjet e hershme të Saul Niguez.

Thiago Silva do të vijë në krahun e qendërmbrojtësit, me Cesar Azpilicueta që do të kalojë në krahun e djathtë të krahut të mbrojtjes si kopertinë për James.

Hakim Ziyech dhe Kai Havertz janë gjithashtu në radhë për të kujtuar me Mount jashtë lëndimit.

Fakte

Janë shënuar më pak se 2.5 gola në 9 ndeshjet e fundit të Chelsea në Ligën e Kampionëve.

Janë shënuar mbi 2.5 gola në 7 ndeshjet e fundit të Juventusit në Ligën e Kampionëve.

Chelsea ka mbajtur portën e pastër në 6 nga 8 ndeshjet e fundit të Ligës së Kampionëve.

Juventus ka fituar 6 nga 7 ndeshjet e fundit në Ligën e Kampionëve.

Chelsea ka fituar 3 ndeshjet e fundit në Ligën e Kampionëve.

Juventus ka shënuar të paktën 2 gola në 6 nga 7 ndeshjet e fundit të Ligës së Kampionëve.

Juventus ka parë mbi 2.5 gola në 3 ndeshjet e fundit kundër Chelsea në të gjitha garat.

Juventus ka shënuar të paktën 2 gola në 3 ndeshjet e fundit kundër Chelseat në të gjitha garat.

Analizë

Juventusi kaloi në ligë të dielën, pas fitores 3-2 në Spezia në mesjavë me një fitore 3-2 ndaj Sampdoria, por suksesi erdhi me një kosto pasi të dy Paulo Dybala dhe Alvaro Morata pësuan goditje. Mospranueshmëria e tyre të mërkurën është një goditje e madhe.

Fillimi i ligës së pamposhtur të Chelsea në sezon përfundoi të shtunën pasi humbi 1-0 nga Manchester City. Kjo do të jetë hera e parë që Blutë përballen me Zonjën e Vjetër që nga viti 2012, kur humbën 3-0 në Torino.

Duke pasur parasysh fillimin e dobët të Juventusit në kompeticion, megjithatë, Chelsea duhet të ketë atë që duhet për t’u rikthyer nga zhgënjimi i së shtunës.

Formacionet e mundshme

Juventus (4-4-2): Szczesny; Cuadrado, Bonucci, De Ligt, Sandro; Chiesa, Bentancur, Locatelli, Rabiot; Kulusevski, Kean.

Kryetrajner: Massimiliano Allegri.

Chelsea (3-4-2-1): Mendy; Christensen, Silva, Rudiger; Azpilicueta, Jorginho, Kovacic, Alonso; Ziyech, Havertz; Lukaku.

Kryetrajner: Thomas Tuchel.

Parashikim

Juventus 1-2 Chelsea

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës