Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim: Aston Villa – Liverpool

Sonte do të përballen mes vete Aston Villa me Liverpool, takim ky në kuadër të Premier Ligës.

Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim: Aston Villa – Liverpool

Ndeshja mes Aston Villës dhe The Reds do të zhvillohet sonte me fillim nga ora 21:00 në stadiumin “Villa Park”.

Aktualisht Aston Villa renditet në pozitën e 11-të të Premier Ligës me 43 pikë, ndërsa Liverpooli në të dytë me 83 pikë.


Lajme rreth ekipeve

Aston Villa

Leon Bailey dhe Kortney Hause të dy humbasin, por dyshja duhet të jenë të përshtatshme për t’u shfaqur nëse është e nevojshme përpara se fushata të përfundojë.

Steven Gerrard do të shpresojë të rikuperojë Jacob Ramsey për këtë.

Gerrard mund të joshet të shkojë me një formacion të pandryshuar pas një fitoreje të lavdërueshme 3-1 në Burnley të shtunën.

Coutinho zëvendësoi Emiliano Buendia në pjesën e dytë të shtunën dhe do të shpresojë të përballet me ish-punëdhënësit e tij këtu.

Liverpool

Roberto Firmino duhet të jetë i aftë për të luajtur një pjesë për Liverpool të martën mbrëma.

Braziliani është shqetësimi i vetëm i lëndimeve të Reds për udhëtimin e tyre në mesjavë në Aston Villa.

Jurgen Klopp mund të bëjë tre ndryshime në skuadrën e tij për ndeshjen e së martës, me Joel Matip, Naby Keita dhe Diogo Jota të gjithë potencialisht duke filluar këtu.

Fakte

Liverpooli është i pamposhtur në 16 ndeshjet e fundit (Premier League).

Aston Villa ka parë mbi 2.5 gola në 6 ndeshjet e fundit në shtëpi kundër Liverpool-it në të gjitha garat.

Liverpool ka fituar 3 ndeshjet e fundit kundër Aston Villas në të gjitha garat.

Ka pasur nën 2.5 gola të shënuar në 3 ndeshjet e fundit të Liverpool (Premier League).

Analizë

Pas një ecurie që i bëri ata të zbresin në vendin e 15-të, Aston Villa po e mbyll sezonin me një nivel të lartë. Fitoret e njëpasnjëshme i kanë bërë ata të ngjiten në vendin e 11-të dhe trajneri Steven Gerrard do të kërkojë ta zgjasë atë në kurriz të ish-skuadrës së tij Liverpool.

Reds humbën pikë në garën për titull kundër Tottenham të shtunën mbrëma, pasi u barazuan 1-1 në Anfield. Liverpool ka humbur dy nga tre udhëtimet e fundit në Villa Park, por me më shumë në rrezik, ata do të shijojnë shanset e tyre në mesjavë.

Jurgen Klopp do të kërkojë një përgjigje nga lojtarët e tij të martën dhe ai duhet të marrë atë që dëshiron.

Formacionet e mundshme

Aston Villa (4-3-1-2): Martinez; Cash, Konsa, Mings, Digne; McGinn, Chambers, Luiz; Buendia; Ings, Watkins.

Liverpool (4-3-3): Alisson; Alexander-Arnold, Matip, Dijk, Robertson; Keita, Fabinho, Thiago; Salah, Mane, Jota.

Parashikimi: Aston Villa 1 – 3 Liverpool.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë