Spektakël në Suharekë, Ballkani mposhtë Drenicën

  • 02.10.2021
Spektakël në Suharekë, Ballkani mposhtë Drenicën

Ndeshja Ballkani – Drenica, ka dhuruar spektakël në Superligë, ku suharekasit mposhtën me rikthim sensacional Drenicën.

Djemtë e Bekim Isufit ishin në disavantazh 0-1 pas pjesës së parë me golin e Kreshnik Ukës, i cili shënoi edhe golin e dytë përsonal në fillim të pjesës së dytë.


Mirëpo skuadra nga Suhareka nuk u dorëzua dhe pavarësisht se ishte duke humbur me dy gola disavantazh arriti të shënojë me Astrit Thaqin, për të barazuar më pas Rrustem Hoxha në 2-2.

Ekipi i Ballkanit nuk u mjaftua me barazim dhe ishte mbrojtësi Armend Thaqi ai që shënoi golin e fitores për një përmbytje sensacionale, përfundimisht Ballkani 3-2 Drenica.

Minutat ecnin, ndërsa Ballkani shtonte trysninë, duke bërë që Drenica të kthehej në mbrojtje tërësisht.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë