Southampton ndërprenë serinë e fitoreve të Chelseas

20.02.2021

Skuadra e Southampton megjithatë e ndërprenë serinë e fitores (4 fitoreve) së skuadrës londineze, Chelsea. Southampton si vendas barazon me rezultat 1:1 me Chelseat, në takimin e javës së 25-të në Premier Ligë. Minamino në minutën e 33-të shënon për vendasit dhe Mount në atë të 54-tën nga penalltia shmang humbjen e Chelseas. Chelsea renditet […]

Southampton ndërprenë serinë e fitoreve të Chelseas Foto: Ilustrim

Skuadra e Southampton megjithatë e ndërprenë serinë e fitores (4 fitoreve) së skuadrës londineze, Chelsea.

Southampton si vendas barazon me rezultat 1:1 me Chelseat, në takimin e javës së 25-të në Premier Ligë.

Minamino në minutën e 33-të shënon për vendasit dhe Mount në atë të 54-tën nga penalltia shmang humbjen e Chelseas.

Chelsea renditet në vend të katërt me 43 pikë dhe Southampton i 13-ti me 30 sosh.