Sot zhvillohen tri ndeshje në Superligë, e gjithë vëmendja në duelin Ballkani-Prishtina

Sot në Suharekë zhvillohet kryendeshja e xhiros së nëntë në Superligën e Kosovës në futboll, ku Ballkani është nikoqir i Prishtinës.

Lideri është tri pikë para përcjellësit të parë, Dritës, ndërsa kryeqytetasit ndodhen në vend të katërt, me tetë pikë prapa kundërshtarit.

Të dyja skuadrat vijnë pas humbjeve në xhiron paraprake, ashtu që pritet një përballje e fortë për të nxjerrë rezultat pozitiv.

Në ndeshjet tjera, Drenica është nikoqir i Trepçës ’89, kurse Gjilani e pret skuadrën e Besës.

Gjilani që ka arkëtuar 13 pikë nga tetë ndeshje, synon pozitat e para në tabelë, derisa Besa është në fund të tabelës me vetëm pesë pikë të grumbulluara.

Egzon Sadikaj nga Sopija është diagnostifikuar me kancer dhe ka nevojë për ndihmën tuaj

Të nderuar njerëz të vullnetit të mirë, i riu Egzon Sadikaj nga fshati Sopijë e Suharekës është diagnostifikuar me kancer. Shërimi i tij kërkon trajtim jashtë shtetit të Kosovës.

Të gjitha takimet e sotme (e mërkurë) në Superligën e Kosovës në futboll fillojnë në ora 14:00./telegrafi/

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.