Sot ndeshje interesante në Suharekë, Golden Eagle Ylli – Trepça

Sot ndeshje interesante në Suharekë, Golden Eagle Ylli – Trepça

Sot (e enjte) zhvillohen dy ndeshjet e fundit në kuadër të javës së 24-të në Superligën e Kosovës në basketboll.

Golden Eagle Ylli, që ndodhet në vendin e tretë me 38 pikë, do të përballet me Trepçën, që ka 32 pikë.

Të dy skuadrat kanë synime të ndryshme në këtë edicion dhe fitorja është e rëndësishme për të dyja palët.

Ylli konsiderohet favorit, por mitrovicasit kanë treguar formë të lartë në stinorin pranveror, andaj pritet një ndeshje interesante.  

Ndërsa Peja-Ponte Prizreni është përballja e fundit për këtë xhiro. Pejanët nuk janë në formë të mirë në ndeshjet e fundit, kurse e kundërta është për prizrenasit që janë liderë dhe ndodhen në formë shumë të mirë. Verdhezinjtë janë në vendin e katërt me 35 pikë, derisa Ponte në vendin e parë me 39.

Ndeshja Golden Eagle Ylli – Trepça zhvillohet nga ora 16:00, kurse Peja – Ponte Prizreni nga ora 18:00.

RAPORTO