Sot ndeshje interesante në Suharekë, Ballkani – Feronikeli

Sot ndeshje interesante në Suharekë, Ballkani – Feronikeli

Java e 20-të në Superligën e Kosovës në futboll do të vazhdojë sot me dy ndeshjet tjera.

Një përballje shumë interesante do të jetë ajo mes Ballkanit dhe Feronikelit që nis me fillim nga ora 13:30 në stadiumin e qytetit në Suharekë.

Suharekasit do të tentojnë të shfrytëzojnë gabimin e Dritës dhe me fitore eventuale sot do ta merrnin primatin në tabelë.


Në anën tjetër, Feronikeli me fitore sot do të largohej edhe më shumë nga zona e rrezikshme.

Dueli tjetër interesant do të jetë mes Llapit dhe Gjilanit që nis nga ora 13:00 dhe luhet në stadiumin “Zahir Pajaziti”.

Gjilani me fitore do të mbante gjallë shpresat për një vend në garat evropiane, kurse Llapi do të largohej edhe më shumë nga zona e rrezikshme. 

KF Llapi – SC Gjilani, ora 13:00

Ballkani – Feronikeli, ora 13:30

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë