Sot ndeshje e ‘nxehtë’ në Superligë, Arbëria – Ballkani

Sot ndeshje e ‘nxehtë’ në Superligë, Arbëria – Ballkani

Tashmë kanë filluar të zhvillohen ndeshjet e javës së 24-të në Superligën e Koosvës në futboll.

Gjatë ditës së djeshme në kuadër të këtij kompeticioni u zhvillua ndeshja Trepça ’89 – Feronikeli, ndeshje e cila u mbyll me rezultat të barabartë 0-0.

Po ashtu dje është zhvilluar edhe ndeshja Llapi – Drenica, ku edhe kjo ndeshje u mbyll me rezultat të barabartë 3-3, si dhe ndeshja Prishtina – Besa, ku prishtinasit fituan me rezultat të thellë 5-1.


Ndërsa sot do të luhen edhe dy ndeshje në Superligë, Drita ndaj Gjilanit dhe Arbëria ndaj Ballkanit.

Ndeshja Arbëria-Ballkani zhvillohet sot duke filluar nga ora 13:00 në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë.

Ndeshja do të gjykohet nga Genc Nuza, i cili do të asistohet nga Fatlum Berisha, Lumturie Muhadri dhe Ilir Mehmeti.

Ndërsa vëzhgues i gjyqtarëve do të jetë Nazmi Raci dhe delegat Agim Hasani.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë