Bizneset Vende Pune Ofertat

Sot luhen dy takime në basketboll, vëmendja në Suharekë

Sot luhen dy takime në basketboll, vëmendja në Suharekë

15.10.2023 Sport

Sot do të luhen dy ndeshjet e mbetura në kuadër të javës së katërt në Prince Caffe Superligën e Kosovës në basketboll.

Derbi i kësaj xhiro zhvillohet ndërmjet Golden Eagle Yllit dhe Pejës. Ylli ka një fitore e dy humbje, ndërsa Peja është e vetmja me tri fitore radhazi në elitë.

Dy skuadrat hyjnë për fitore, pasi kanë ambicie të larta në këtë edicion.

Ndeshja e fundit e kësaj xhiroje është ndërmjet Trepçës dhe Vëllaznimit.

Mitrovicasit pas dy fitoreve radhazi pësuan nga Peja, kurse kuqezinjtë janë skuadra e vetme në elitë deri më tani me tri humbje, duke mos shënuar asnjë fitore.

Java 4-Prince Caffe Superliga

E diel

17:00 Golden Eagle Ylli – Peja

19:00 Trepça – Vëllaznimi

Sigurimi Internacional

Ofertë speciale
Java e 10-të në Superligë mbyllet sot me ndeshjet në Prizren dhe Suharekë

Java e 10-të në Superligë mbyllet sot me ndeshjet në Prizren dhe Suharekë

Superliga e Kosovës në basketboll sjell sot dy ndeshjet e radhës në kuadër të javës së 10-të, me të cilat do të mbyllet edhe kjo javë.

Dueli i parë është mes Proton Cable Prizrenit dhe Vëllaznimit, që do të zhvillohet nga ora 17:00, në palestrën sportive “Sezai Surroi”.

Prizrenasit numërojnë dy fitore e gjashtë humbje deri tash në këtë sezkn, kurse gjakovarët po kalojnë në një formë të lartë duke regjistruar pesë fitore radhazi, lpas katër humbjeve në fillim të sezonit.

Java e dhjetë mbyllet me derbin ndërmjet Golden Eagle Yllit dhe Sigal Prishtinës.

Kjo ndeshje do të zhvillohet nga ora 19:00, në “13 Qershori”.

Suharekasit kanë bilanc prej pesë fitoreve e katër humbjeve këtë sezkn, ndërsa prishtinasit pesë fitore e tri humbje. 

Superliga e basketbollit rikthehet sot me dy ndeshje joshëse

Superliga e basketbollit rikthehet sot me dy ndeshje joshëse

Superliga e Kosovës në basketboll vjen sot me dy ndeshjet e para të javës së pestë.

Ndeshja e parë e kësaj xhiro është ndërmjet Proton Cable Prizrenit dhe Trepçës. Prizrenasit kanë një fitore e tri humbje, ndërsa e kundërta është me mitrovicasit që kanë tri fitore e një humbje.

Sfida tjetër që luhet sot është përballja mes Vëllaznimit dhe Yllit. Gjakovarët janë skuadra e vetme në elitë që nuk di për fitore, derisa edhe Golden Eagle Yllin nuk e ka nisur mirë edicionin e ri, ku ka vetëm një fitore e tri humbje.

Ndërkaq, të dielën luhen dy ndeshjet e fundit të javës se pestë. Sfida kryesore pritet të zhvillohet mes Sigal Prishtinës dhe Bashkimit, ku të dy skuadrat numërojnë nga tri fitore dhe një humbje. Dy skuadrat kanë traditë në basketbollin e Kosovës dhe sfidat mes tyre gjithmonë kanë qenë interesante dhe kështu pritet edhe të dielën.

Kjo xhiro do të mbyllet me ndeshjen mes Pejës dhe Istogut. Pejanët janë skuadra e vetme me katër fitore në elitën e basketbollit, derisa istogasit kanë një fitore e tri humbje.

Superliga / Java e Pestë

Sot takohen:

17:00 Proton Cable Prizreni – Trepça

19:00 Vëllaznimi – Golden Eagle Ylli

Të dielën takohen:

16:00 Sigal Prishtina – Bashkimi

20:30 Peja – Istogu 

Ylli e prezanton përforcimin e ri

Ylli e prezanton përforcimin e ri

Golden Eagle Ylli e ka prezantuar sot përforcimin më të ri.

Therandasit, pas humbjes nga Sigal Prishtina kanë nevojë për këndellje dhe kanë ndërmarrë menjëherë masa.

Kampioni i dyfishtë i Kosovës i ka përforcuar sot radhët e veta me basketbollistin amerikan, Anthony Lee.

Lojtari i pozitës qendër ka eksperiencë në klube të ndryshme, përfshirë këtu Greqinë, Spanjën dhe Argjentinën.

Print House Reklama/Shtyp Rr. Bajram Curri - Suharekë,
Kosovë
Hallka Marketing Agency Marketing / Web Rr. Brigada 123, 23000 Suharekë,
Kosovë
“Kolegji AAB” Zyra per Regjistrime Arsim dhe Edukim Rr. “Brigada 123” afer furres Edi,
Kosovë
N.T.P NEON Tjera Xhavit Bajraktari (Rruga Tranzit),
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende24 ditë

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë