Sot gjysmëfinalja e Ligës Unike, Teuta – Golden Eagle Ylli

Ndeshjet gjysmëfinale në Superkupën Mbarëkombëtare në konkurrencën e meshkujve pritet të dhurojnë ndeshje shumë interesante.

16.10.2021 / Sport

Sot gjysmëfinalja e Ligës Unike, Teuta – Golden Eagle Ylli
Foto: Ilustrim

Në Durrës do të përballen, Teuta dhe Golden Eagle Ylli. Skuadra nga Durrësi fitoi titullin dhe Kupën në Shqipëri, edicionin e kaluar, kurse Ylli është kampion i Ligës Unike dhe Kosovës.

Sfida pritet të jetë shumë interesante me të dy skuadrat që e duan trofeun e parë të Superkupës Mbarëkombëtare.


Sfidë interesante pritet të jetë edhe ndërmjet dy skuadrave me traditë në basketbollin e Kosovës, Vllaznisë nga Shkodra dhe Sigal Prishtinës. Shkodranët do të kenë përkrahjen e publikut, ndërsa skuadra më e trofeshme kosovare, dëshiron të shtojë edhe një trofe në sirtarin e saj.

Kjo është hera e parë që organizohet Superkupa Mbarëkombëtare nga Liga Unike, e ndihmuar nga Federata e Basketbollit e Kosovës dhe Federata Shqiptare e Basketbollit.

16 Tetor
Durrës: Pallati i Sporteve “Ramazan Njala” 17:00, Teuta – Golden Eagle Ylli;
Shkodër: Pallati i Sporteve “Qazim Dërvishi”20:30 Vllaznia – Sigal Prishtina.

17 Tetor
19:00 Finalja, Shkodër: Pallati i Sporteve “Qazim Dërvishi”.

Pse të shkojmë tek mjeku kur ndihemi mirë?!

Mjekët këshillojnë kontrolle të vazhdueshme mjekësore çdo 6 muaj apo 1 vit në çfarëdo moshe të jeni, mirëpo pas kalimit...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *