Sot dy sfida interesante në Superligën e Kosovës

Në mesjavë zhvillohet java e 14-të në Superligën e Kosovës në basketboll, apo xhiroja e fundit për stinorin vjeshtor.

Sot dy sfida interesante në Superligën e Kosovës

Drita që nuk ka shënuar asnjë fitore në stinorin vjeshtor, duke regjistruar 13 humbje, do të përballet me Bashkimin, sfidë që zhvillohet në Prizren. Ndërkohë, basketbollistët e Bashkimit kanë regjistruar shtatë fitore dhe gjashtë humbje.

Duel shumë interesant shihet ndërmjet Prizrenit 16 dhe Sigal Prishtinës, që po ashtu zhvillohet të mërkurën në Prizren. Skuadra prizrenase ka tetë fitore dhe katër humbje, ndërsa ajo prishtinase shtatë fitore dhe gjashtë humbje. Në takimin e parë ndërmjet tyre në këtë edicion, që u zhvillua në kryeqytet fituan prizrenasit 100:108.


Të enjten Trepça do të sfidohet nga Rahoveci. Mitrovicasit kanë treguar formë të lartë në këtë edicion me nëntë fitore dhe katër humbje, kurse Vreshtarët kanë filluar këndelljen pas një nisje jo të mirë dhe kanë tri fitore e nëntë humbje.

Golden Eagle Ylli – Peja do të regjistrohet rezultati nga Liga Unike.

Superliga – Java 14

E mërkurë
17:00 Drita – Bashkimi 
20:00 Prizreni 16 – Sigal Prishtina                    

E enjte
19:00 Trepça – Rahoveci                                                                           
Golden Eagle Ylli – Peja  (Rezultati nga Liga Unike)

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës