Sonte zhvillohen dy ndeshje të kthimit çerekfinale në Champions League

Sonte zhvillohen dy ndeshje të kthimit çerekfinale në Champions League
Çlirim Gashi

13.04.2021 / Sport

Sonte rikthehen emocionet e Champions League, ku së bashku me to edhe dy ndeshje të zjarrta.

Në kuadër të këtij kompeticioni do të zhvillohen dy super ndeshje të kthimit çerekfinale.

Chelsea luan ndaj FC Portos, ndeshjen e dytë çerekfinale, ku klubi anglez në drejtim të Thomas Tuchel në ndeshjen e parë kishte arritur të fitonte me rezultat 2-0.

Ndërsa në anën tjetër, Paris Saint-Germai (PSG) e pret në “Parkun e Princave” klubin gjerman njëkohësisht dhe kampione e Bundesligas, Bayern Munchen.

PSG në drejtim të Pochettinos në ndeshjen e parë kishte arritur të fitonte në “Allianz Arena” me rezultat 3-2.

Ndryshe këto dy super ndeshje zhvillohen me fillim prej orës 21:00.

RAPORTO