Solskjaer: Lukaku është i rëndësishëm për Man Utd pavarësisht që ai është në stol

  • 19.01.2019
Solskjaer: Lukaku është i rëndësishëm për Man Utd pavarësisht që ai është në stol

Sulmuesi belg ka filluar vetëm një ndeshje pasi që menaxheri i ri mori përsipër, por ai mbetet një lojtar kyç në skuadrën angleze.

Menaxheri kryesor i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer këmbënguli se Romelu Lukaku është një “pjesë e madhe” e skuadrës së tij, pavarësisht se sulmuesi belg e gjen veten në stol në Old Trafford.


Lukaku ka nisur vetëm një ndeshje pasi që Solskjaer zëvendësoi Jose Mourinho muajin e kaluar – një fitore të raundit të tretë të FA Cup.

Ylli i Belgjikës ka bërë tri paraqitje zëvendësuese në Premier Ligë, duke shënuar dy herë, pasi Solskjaer preferon një top treshe të Marcus Rashford, Anthony Martial dhe Jesse Lingard.

Megjithatë, Solskjaer tha se Lukaku mbetet një anëtar i rëndësishëm i skuadrës së Unitedit përpara ndeshjes së të shtunës me Brighton dhe Hove Albion.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë