Sirko i Golden Eagle Yllit në top 5-she të xhiros së gjashtë

  • 17.10.2022
Sirko i Golden Eagle Yllit në top 5-she të xhiros së gjashtë

Java e gjashtë e Superligës ka dhuruar ndeshje mjaft interesante.

Vëllaznimi ka regjistruar fitoren e dytë në këtë edicion, duke mundur në udhëtim Ponte Prizrenin, ku u dallua dyshja Damonte Dodd me 11 pikë, 14 kërcime dhe tri asistime dhe William Brown me 17 pikë e 14 kërcime. Dodd edhe më herët është MVP, duke qenë njëri nga lojtarët më të dalluar të kuqezinjëve në këtë edicion.

Peja regjistroi fitoren e gjashtë në gjashtë ndeshje të zhvilluara, duke mundur Bashkimin në udhëtim. Qendra pejane Brad Waldow ishte më i merituari, duke pasur edhe indeksin më të lartë, por duke shënuar në momentet vendimtare për verdhezinjtë. Waldow kishte dyshifror të dyfishtë me 17 pikë e 14 kërcime.


Derbin e xhiros e fitoi Golden Eagle Ylli, që mundi Trepçën 70:72, ku u dallua Henrik Sirko me 14 pikë, gjashtë kërcime dhe një asistim.

Sigal Prishtina regjistroi fitore të rëndësishme, duke mundur në udhëtim Rahovecin, ku sërish më i miri në parket ishte Dustin Thomas me 19 pikë, dhjetë kërcime dhe katër asistime.

Top 5

Damonte Dodd (Vëllaznimi) 11 pikë, 14 kërcime, 3 asistime

William Brown (Vëllaznimi) 17 pikë, 14 kërcime

Brad Waldow (Peja) 15 pikë, 11 kërcime, 1 asistim

Henrik Sirko (Golden Eagle Ylli) 14 pikë, 6 kërcime, 1 asistim

Dustin Thomas (Sigal Prishtina) 19 pikë, 10 kërcime, 4 asistime

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë