Sipas Indeksit të performancës së Ligës 1, Mbappe, Cavani dhe Neymar janë lojtarët më të mirë

  • 22.01.2019
Sipas Indeksit të performancës së Ligës 1, Mbappe, Cavani dhe Neymar janë lojtarët më të mirë

Tre Superyjet e PSG në këtë fundjavë ishin lojtarët më të mirë në krye të tabelës të Francës, ku Indeksi i performancës së Ligës 1, sipas raporteve yjet e PSG-së si Mbappe, Cavani dhe Neymar kanë zënë tre vendet e para, duke i përcjellur performancat e qdo lojtari të Ligës 1 në Francë.

Ndeshja e fundit e Paris Saint-Germanin që përfundoi me rezultat 9-0 ndaj Guingamp të shtunën ishte një nga rezultatet më tërheqëse të sezonit deri më sot.


Vetëm 10 ditë më parë, pala e Thomas Tuchel ishte hedhur nga Coupe de la Ligue nga ana e Bretonit dhe ishte e qartë se donin të kërkonin hak për atë humbje të turpshme, gjë që i pengonte ata të mbylleshin në një numër të 50 ndeshjeve të kupës së brendshme pa humbje.

Pa dyshim, Indeksi i Performancës së Opta, i cili përcjell performancën e çdo lojtari në ligë në baza javore, është i mbushur me lojtarë të PSG në tabelat e tyre, ku tre vendet e para janë të zëna nga yjet PSG-së si Kylian Mbappe, Edinson Cavani dhe Neymar JR.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë