Sipas Indeksit të performancës së Ligës 1, Mbappe, Cavani dhe Neymar janë lojtarët më të mirë

22.01.2019

Tre Superyjet e PSG në këtë fundjavë ishin lojtarët më të mirë në krye të tabelës të Francës, ku Indeksi i performancës së Ligës 1, sipas raporteve yjet e PSG-së si Mbappe, Cavani dhe Neymar kanë zënë tre vendet e para, duke i përcjellur performancat e qdo lojtari të Ligës 1 në Francë. Ndeshja e […]

Sipas Indeksit të performancës së Ligës 1, Mbappe, Cavani dhe Neymar janë lojtarët më të mirë Foto: Ilustrim

Tre Superyjet e PSG në këtë fundjavë ishin lojtarët më të mirë në krye të tabelës të Francës, ku Indeksi i performancës së Ligës 1, sipas raporteve yjet e PSG-së si Mbappe, Cavani dhe Neymar kanë zënë tre vendet e para, duke i përcjellur performancat e qdo lojtari të Ligës 1 në Francë.

Ndeshja e fundit e Paris Saint-Germanin që përfundoi me rezultat 9-0 ndaj Guingamp të shtunën ishte një nga rezultatet më tërheqëse të sezonit deri më sot.

Vetëm 10 ditë më parë, pala e Thomas Tuchel ishte hedhur nga Coupe de la Ligue nga ana e Bretonit dhe ishte e qartë se donin të kërkonin hak për atë humbje të turpshme, gjë që i pengonte ata të mbylleshin në një numër të 50 ndeshjeve të kupës së brendshme pa humbje.

Pa dyshim, Indeksi i Performancës së Opta, i cili përcjell performancën e çdo lojtari në ligë në baza javore, është i mbushur me lojtarë të PSG në tabelat e tyre, ku tre vendet e para janë të zëna nga yjet PSG-së si Kylian Mbappe, Edinson Cavani dhe Neymar JR.