Sipas Heerenveen Arbër Zeneli mund të luaj në Francë

25.01.2019

Ylli i kombëtares së Kosovës, pasi pati shumë suksese këtë vit sidomos në Ligën e Kombëve ku kombëtarja e Kosovës nuk pësoi asnjë humbje. Për këtë arsye shumë ekipe të evropës janë të interesuar për Arbër Zenelin, si: Chelsea, Fenerbahçe e shumë të tjerë, por ai pritet të luaj në Ligën 1 të Francës. Klubi […]

Sipas Heerenveen Arbër Zeneli mund të luaj në Francë Foto: Ilustrim

Ylli i kombëtares së Kosovës, pasi pati shumë suksese këtë vit sidomos në Ligën e Kombëve ku kombëtarja e Kosovës nuk pësoi asnjë humbje. Për këtë arsye shumë ekipe të evropës janë të interesuar për Arbër Zenelin, si: Chelsea, Fenerbahçe e shumë të tjerë, por ai pritet të luaj në Ligën 1 të Francës.

Klubi Holandez, Heerenveen siç njoftuan mediat i ka dhënë leje Arbër Zenelit, që të bëjë bisedime me klubin francez, Stade De Reims, ku vet ky klub e ka bërë të ditur në faqen e tyre zyrtare në rrjetin social Facebook.

Në postimin e fundit në Facebook nga klubi holandez, Heerenveen thuhet se: “Arbër Zeneli mund të vazhdojë karrierën në Ligën 1. Sulmuesi ka leje për të udhëtuar në Francë dhe për të negociuar me Stade de Reims. Kur klubi dhe lojtari të gjejnë marrëveshjen, ai ka lejen të largohet që këtë dimër”.