Sipas Heerenveen Arbër Zeneli mund të luaj në Francë

  • 25.01.2019
Sipas Heerenveen Arbër Zeneli mund të luaj në Francë

Ylli i kombëtares së Kosovës, pasi pati shumë suksese këtë vit sidomos në Ligën e Kombëve ku kombëtarja e Kosovës nuk pësoi asnjë humbje. Për këtë arsye shumë ekipe të evropës janë të interesuar për Arbër Zenelin, si: Chelsea, Fenerbahçe e shumë të tjerë, por ai pritet të luaj në Ligën 1 të Francës.

Klubi Holandez, Heerenveen siç njoftuan mediat i ka dhënë leje Arbër Zenelit, që të bëjë bisedime me klubin francez, Stade De Reims, ku vet ky klub e ka bërë të ditur në faqen e tyre zyrtare në rrjetin social Facebook.


Në postimin e fundit në Facebook nga klubi holandez, Heerenveen thuhet se: “Arbër Zeneli mund të vazhdojë karrierën në Ligën 1. Sulmuesi ka leje për të udhëtuar në Francë dhe për të negociuar me Stade de Reims. Kur klubi dhe lojtari të gjejnë marrëveshjen, ai ka lejen të largohet që këtë dimër”.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë