Çlirim Gashi
12.03.2019, 22:19

Shpërthen Manchester City, për 7 minuta shënojnë 3 gola!

Manchester City ka arritur që të shënoi tre gola brenda shtatë minutave ndaj Schalkes.

Të dy golat e parë u shënuan nga Sergio Aguero. Fillimisht sulmuesi argjentinas realizoi në minutën e 35-të nga pika e bardhë dhe golin e dytë e shënoi vetëm pas tre minutave.

Kurse, goli i tretë u realizua nga Lorey Sane në minutën e 43-të, raporton gazeta “Metro”.

Rezultati momental nga të dy ndeshjet është 6-2 në favor të Cityt që tani me një këmbë është në fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve.