Shorti i raundit të dytë të Ligës së Kampionëve, Ballkani mëson kundërshtarin tjetër

Është hedhur sot shorti për raundin e dytë kualifikues të Ligës së Kampionëve në Nyon të Zvicërs.

Shorti i raundit të dytë të Ligës së Kampionëve, Ballkani mëson kundërshtarin tjetër

Klubi futbollistik nga Suhareka, Ballkani tashmë ka mësuar edhe kundërshtarët e saj në këtë tur.

Në raundin e parë, kampioni i Kosovës, Ballkanit do të kenë përballë kampionin e Lituanisë, Zalgiris, me sfidat që do të fillojnë të luhen më 5-6 korrik, ndërsa ndeshjen e kthimit do e luajë në shtëpi më 12-13 korrik.


Klubi suharekas që udhëhiqet nga trajneri Ilir Daja, gjatë ditës së sotme ka mësuar edhe fatin e raundit të dytë kualifikues, kjo nëse arrijnë të triumfojnë ndaj Zalgiris, pra në raundin e parë.

Ballkani do të përballet në turin e dytë të Ligës së Kampionëve me Malmon ose me fituesin e paraeliminatoreve.

Ndryshe, ndeshjet e para të raundit të dytë kualifikues të Ligës së Kampionëve do të zhvillohen më 19 dhe 20 korrik, ndërkaq ndeshjet e kthimit luhen më 26 dhe 27 korrik.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë