Shkëmbi debuton me fitore, Ballkani e mposhtë me rezultat të thellë ekipin nga Shqipëria

Ballkani ka fituar 4-0 kundër Turbinës në miqësoren e luajtur sot në Shqipëri.

Dy gola i realizoi Mirlind Daku, teksa nga një e shtuan edhe Jashanica dhe Emerllahu.

Trajneri i ri i suharekasëve iu dha mundësi gati të gjithë futbollistëve që pati në dispozicion teksa debutoi edhe portjeri i ri, Redjepi.

Ballkani do të luajë edhe disa takime të tjera në këtë fazë përgatitore.

RAPORTO