Shaqiri ‘vendimtar’ për Liverpool

14.11.2018

Jurgen Klopp pranon se Xherdan Shaqiri mund të konsiderohet se ka tejkaluar pritjet në Liverpool, ndërsa Shaqiri thuhet se do të jetë një figurë “vendimtare”. Liverpool u zhvendos në vendin e fitores së Champions League përpara se të shihte një klauzolë lirimi prej 13 milionë funtesh (17 milion dollarë) në kontratën e tij të shkaktuar […]

Shaqiri ‘vendimtar’ për Liverpool Foto: Ilustrim

Jurgen Klopp pranon se Xherdan Shaqiri mund të konsiderohet se ka tejkaluar pritjet në Liverpool, ndërsa Shaqiri thuhet se do të jetë një figurë “vendimtare”.

Liverpool u zhvendos në vendin e fitores së Champions League përpara se të shihte një klauzolë lirimi prej 13 milionë funtesh (17 milion dollarë) në kontratën e tij të shkaktuar nga ndërprerja e Stoke City nga Premier League në 2017-18.

Shaqiri është blerë për të ndihmuar në plotësimin e lojtarëve si: Sadio Mane, Mohamed Salah, Roberto Firmino dhe Adam Lallana në një departament sulmues tashmë të pajisur mirë.