Shanset e fundit të Ligës së Kampionëve: Barcelona favorite e re pasi Manchester City rrëzoi Liverpoolin

02.04.2018

Barcelona e mposhti Chelsean në 16 vitet e fundit dhe pala spanjolle ka qenë shumë mbresëlënëse në La Liga këtë sezonë. Humbja e Neymarit te PSG nuk ka ndaluar gjigandët katalunas. Barazimi kundër Romës do të thotë se Barça është favorit i drejtpërdrejtë për tu kurorëzuar kampion evropianë përsëri ashtu siç ishin në vitin 2015.

Shanset e fundit të Ligës së Kampionëve: Barcelona favorite e re pasi Manchester City rrëzoi Liverpoolin Foto: Ilustrim

Barcelona e mposhti Chelsean në 16 vitet e fundit dhe pala spanjolle ka qenë shumë mbresëlënëse në La Liga këtë sezonë.

Humbja e Neymarit te PSG nuk ka ndaluar gjigandët katalunas. Barazimi kundër Romës do të thotë se Barça është favorit i drejtpërdrejtë për tu kurorëzuar kampion evropianë përsëri ashtu siç ishin në vitin 2015.